اولین قدم شما این است که تعیین کنید اهداف بلندمدت شما چیست و چگونه مالکیت خانه با این اهداف مطابقت دارد. شاید شما صرفاً به دنبال تبدیل تمام آن پرداخت‌های اجاره «هدر رفته» به پرداخت‌های وام مسکن هستید که چیزی ملموس به شما می‌دهد: حقوق صاحبان سهام. یا شاید مالکیت خانه را نشانه استقلال می‌دانید و از این ایده که صاحب خانه خود باشید لذت می‌برید. همچنین خرید خانه می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد. محدود کردن اهداف بزرگ مالکیت خانه شما را در مسیر درست راهنمایی می کند. در اینجا شش سوال برای بررسی وجود دارد:

1. سلامت مالی شما چگونه است؟
قبل از کلیک بر روی صفحات لیست های آنلاین یا عاشق خانه رویایی خود، حسابرسی جدی از امور مالی خود انجام دهید. شما باید هم برای خرید و هم برای هزینه های مداوم خانه آماده باشید. نتیجه این ممیزی به شما می گوید که آیا آماده برداشتن این گام بزرگ هستید یا اینکه برای آماده شدن نیاز به انجام کارهای بیشتری دارید. این مراحل را دنبال کنید:

به پس انداز خود نگاه کنید. حتی قبل از داشتن یک حساب پس انداز اضطراری با سه تا شش ماه هزینه زندگی، به خرید خانه فکر نکنید. هنگام خرید خانه، هزینه های اولیه قابل توجهی از جمله پیش پرداخت و هزینه های بسته شدن وجود خواهد داشت. شما نه تنها برای آن هزینه ها بلکه برای صندوق اضطراری خود نیز به پولی نیاز دارید. وام دهندگان به آن نیاز خواهند داشت.

2. کدام نوع خانه با نیازهای شما مطابقت دارد؟
هنگام خرید یک ملک مسکونی چندین گزینه دارید: خانه سنتی یک خانواده، دوبلکس، خانه شهری، کاندومینیوم، تعاونی، یا یک ساختمان چندخانواره با دو تا چهار واحد. هر گزینه بسته به اهداف مالکیت خانه شما، مزایا و معایب خود را دارد، بنابراین باید تصمیم بگیرید که کدام نوع ملک به شما کمک می کند تا به آن اهداف برسید. شما می توانید با انتخاب یک فیکسر رویه در قیمت خرید خانه در هر دسته ای صرفه جویی کنید، اما از قبل هشدار داده شود: مقدار زمان، ارزش سهام و پول مورد نیاز برای تبدیل یک فیکسر به خانه رویایی شما ممکن است بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که چانه زده اید. 

3. کدام ویژگی های خاص خانه را می خواهید؟
در حالی که حفظ انعطاف پذیری در این لیست خوب است، شما شاید بزرگترین خرید زندگی خود را انجام می دهید، و شایسته آن هستید که این خرید با نیازها و خواسته های شما تا حد امکان مطابقت داشته باشد. لیست شما باید شامل خواسته های اساسی مانند اندازه و همسایگی، تا جزئیات کوچکتر مانند چیدمان حمام و آشپزخانه مجهز به وسایل بادوام باشد. اسکن وب‌سایت‌های املاک و مستغلات می‌تواند به شما کمک کند تا از قیمت‌گذاری و در دسترس بودن املاکی که ویژگی‌هایی را که برای شما مهم‌تر هستند، احساس کنید.

4. برای چه مقدار وام مسکن واجد شرایط هستید؟
قبل از شروع خرید خانه مهم است که تصور کنید وام دهنده چقدر به شما برای خرید اولین خانه شما می دهد. ممکن است فکر کنید که می توانید یک خانه800000میلیون بپردازید، اما وام دهندگان ممکن است فکر کنند که شما فقط برای 400000 میلیون بر اساس عواملی مانند میزان بدهی دیگر، درآمد ماهانه و مدت زمانی که در شغل فعلی خود بوده اید، مناسب هستید. علاوه بر این، بسیاری از مشاوران املاک و مستغلات وقت خود را با مشتریانی که مشخص نکرده اند چقدر می توانند هزینه کنند، صرف نمی کنند.

قبل از ارائه پیشنهاد برای یک خانه، مطمئن شوید که از قبل برای وام تأیید شده اید. در بسیاری از موارد، فروشندگان حتی پیشنهادی را که با پیش تایید وام مسکن همراه نباشد، قبول نمی کنند. این کار را با درخواست وام مسکن و تکمیل مدارک لازم انجام می دهید. خرید وام‌دهنده و مقایسه نرخ‌های بهره و کارمزدها با استفاده از ابزاری مانند ماشین حساب وام مسکن یا جستجوهای گوگل، سودمند است.

5. چه کسی شما را در فرآیند خرید خانه راهنمایی می کند؟
یک مشاور املاک به شما کمک می‌کند خانه‌هایی را پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده می‌کنند و در محدوده قیمت شما هستند، سپس برای مشاهده آن خانه‌ها با شما ملاقات می‌کنند. هنگامی که خانه ای را برای خرید انتخاب کردید، این متخصصان می توانند به شما در مذاکره در مورد کل فرآیند خرید خانه ، از جمله ارائه پیشنهاد، گرفتن وام و تکمیل مدارک کمک کنند. تخصص یک مشاور املاک خوب می تواند شما را از هر گونه دامی که ممکن است در طول فرآیند با آن مواجه شوید محافظت کند. اکثر نمایندگان کمیسیونی را دریافت می کنند که از درآمد فروشنده پرداخت می شود.